Následujúce udalosti

06 júl 2020 - 02:00PM - Seniorátna biblická hodina - Michalovce
03 aug 2020 - 02:00PM - Seniorátna biblická hodina - Michalovce

Stretnutie detí v Záhore

zapnuté . Publikované v News

V sobotu 4.júna  sa v Záhore uskutočnilo seniorátne stretnutie detí a dorastencov.

V úvode stretnutia boli deti rozdelené na starších a mladších. Pre mladších mala pripravenú lekciu sestra kurátorka Hamariová v stane a pre dorastencov bola téma v kostole vedená sestrou Knežovou. Lekcie boli doprevádzané piesňami pod vedením Mareka Marcinčáka a Mateja Nagya.

Obe skupiny sa zamýšľali nad textom z Lukáša 5,17-26. Kde je zachytený príbeh ako Pán Ježiš uzdravuje ochrnutého, ktorého priniesli na nosidlách k nemu. Povzbudením pre nás bola viera tých, ktorí ho priniesli a zároveň moc Pána Ježiša uzdraviť, ale aj odpustiť hriechy.

Krásne slnečné počasie nás sprevádzalo počas celého stretnutia a tak po téme nasledovalo výborné hamburgerové občerstvenie, po ktorom boli deti rozdelené do súťažných skupín.

Nasledoval presun na futbalové ihrisko, kde už boli pre deti pripravené hry. Hry pripravili a deti nimi sprevádzali laickí dobrovoľníci spomedzi mládežníkov, ktorí pomáhajú realizovať letné biblické tábory organizované Remidiou n.o. Veľkou výhodou boli topole vytvárajúce dostatok tieňa pre súťažiace deti, ale aj dospelých, ktorí mohli využiť tento čas na rozhovory.

Po súťažnom programe nasledoval chutný obed, ktorý  pripravili sestry domáceho zboru.

Blažej Knežo